Kurna mah. Kurnaköy Ömerli Yolu Sok. No:2/1 Pendik - İSTANBUL
trende

Yağlı Boyalar

24.02.2019
28
Yağlı Boyalar

YAĞLI BOYA NEDİR?

Alkid reçine esaslı, yüksek ve kalıcı parlaklıkta, örtme ve yapışması mükemmel son kat parlak boyadır.

ÖZELLİKLERİ

Parlak görünüşlü olup uygulandığı yüzeyde çok iyi örtme ve yayılma özelliğine sahiptir. Rahat tarama özelliği ile fırça ve rulo izi bırakmaz, akmaya karşı dirençlidir.

UYGULANACAK YÜZEYLER

İç ve dış mekânlarda ahşap, demir-çelik-sac, beton, brüt beton, sıva, betopan, alçıpan, OSB ve MDF yüzeylerde uygun astar ile güvenle kullanılır.

Yağlı Boya: Evde bulunan ahşap eşyanın boyanabileceği bir boya türü de yağlı boyadır. Fakat kokusunun ağır olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Yağlı Boya: Metal yüzeyde en çok kullanılan boya türüdür. Yoğun kokusu nedeniyle açık havadaki metaller üzerinde tercih edilir.

KURUMA SÜRESİ (20ºC, %65 HR’de)

Dokunma kuruması: 3-4 saat

Katlar arası bekleme süresi: 12-24 saat Sert kuruması: 24 saat

SARFİYAT

Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 1 Litre ile tek katta 18-20 m2 alan boyanabilir. (25±5 µm kuru film kalınlığında). Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

PARLAMA NOKTASI

36ºC

DEPOLAMA

Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak saklanabilir. Ambalajın içinde bakiye kaldığı zaman kalan boyayı en güvenli şekilde saklamak için, boyanın üstü tamamen kaplanana kadar kullanılan tinerden ilave edilmeli ya da ambalajın kapağı sıkıca kapatılıp, 1-2 kez 180° çevirip düzeltilmelidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

WhatsApp Whatsapp Destek Hattı